Rozmiar czcionki:

Laureaci Skier Ormuzdowych 2017.
Stypendium im. Izabeli Trojanowskiej przyznane!


Kolegium redakcyjne i zespół miesięcznika społeczno-kulturalnego "Pomerania" 11 stycznia wybrały laureatów Skier Ormuzdowych 2017 oraz zdecydowały o tym, komu zostanie przyznane stypendium im. Izabelli Trojanowskiej.
 

Laureaci nagrody "Skry Ormuzdowe 2017":

  • Joanna Biniecka za pasję w pracy na rzecz Kociewia;
  • Maria Rogenbuk za pracę na rzecz lokalnej wspólnoty na południowo-zachodnim krańcu Kaszub;
  • Jerzy Miotke za szerokie wspieranie kaszubskich działań w kaszubskiej Gdyni;
  • Zbigniew Talewski za utrwalanie pamięci o przeszłości Kaszub;
  • Kapela Rodzinna Bas za rodzinne przekazywanie muzycznych tradycji i dzielenie się muzyką z innymi.
     

Stypendium im. Izabelli Trojanowskiej otrzyma Robert Groth, dziennikarz Radia Gdańsk i twórca kanału telewizyjnego na YouTube Kaszubska Gospodarka.


Od 1985 roku Skrami Ormuzdowymi za szerzenie wartości zasługujących na publiczne uznanie, pasje twórcze, propagowanie kultury kaszubskiej i innej pomorskiej, działania bez rozgłosu, przezwyciężanie trudnych środowiskowych warunków, społeczne inicjatywy w dziedzinie kultury uhonorowano ponad 160 osób. Listę wyróżnionych do roku 2016 można znaleźć tu: http://www.miesiecznikpomerania.pl/…/260-skra-ormuzdowa-his…
 

Fundusz Stypendialny im. Izabelli Trojanowskiej został powołany jej testamentem oraz na mocy uchwały prezydium Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Stypendium – zgodnie z wolą fundatorki, zapisaną w testamencie – przeznaczone jest dla młodych osób, podejmujących pracę w zawodzie dziennikarskim, w szczególności w dziennikarstwie telewizyjnym, pochodzących z Kaszub i szczerze zaangażowanych w specyfikę swojej małej kaszubskiej ojczyzny. O stypendium mogą się ubiegać osoby, zajmujące się tematyką regionalną i posiadające pewien dorobek dziennikarski.
 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w lutym. Szczegółowy termin podamy wkrótce.

 

 

Joomla Templates - by Joomlage.com