Rozmiar czcionki:

Nr 11/2017
Gdy odchodza Stolemy

pomerania_marzec_2017

 

Od Redaktora

W listopadzie szczególnie często wspominamy zmarłych i odwiedzamy ich groby, zwłaszcza najbliższych nam osób, które odeszły z tego świata. W naszej pamięci są również ludzie wyjątkowi, osoby, które się w niej zapisały z racji swych zasług dla ojczyzny, kultury, słowa... W październiku pożegnaliśmy jedną z takich wielkich postaci – prof. Edwarda Brezę. Wspomnienie, które jest także następstwem jednej z ostatnich rozmów, jakie przeprowadził z Profesorem Dariusz Majkowski, znajdziecie Państwo na stronach listopadowej „Pomeranii”.

Jesień na Kaszubach mija pod znakiem cyklicznych wydarzeń kulturalnych. W tym numerze naszego pisma polecam relacje z BytOFF Sky Festiwal oraz z przeglądu teatrów kaszubskich Zdrzadniô Tespisa.

Zwracam Państwa uwagę także na artykuł Tatiany Slowi, która porusza ważny temat, jakim jest wybór zawodu przez młodych ludzi. Przywołany przez autorkę przykład Fundacji Inspirujące Przykłady pokazuje, że pomysł na zawodową przyszłość może być świadomy i praktyczny oraz że nie musi być podyktowany wyłącznie oczekiwaniami ze strony najbliższych.  

 
 
Joomla Templates - by Joomlage.com